jak szybko schudnąć

25 September 2017

Toksyny w organizmie

toksyny w organizmieDlaczego toksyny są tak niebezpieczne dla naszego ciała?

Toksyny zmieniają typowe fizjologiczne funkcje organizmu. Wiadomym jest, że w komórkach występują reakcje chemiczne. Do zrealizowania procesów potrzebne są: woda, tlen, sól oraz witaminy. Jedną z niezwykle istotnych reakcji jest cykl Krebsa, reakcja związana z tlenem. Toksyny utrudniają jej przebieg, bowiem wkraczają do niej jako substancje nadprogramowe. To może wywoływać problemy w systemie immunologicznym organizmu, które w efekcie często kończą się chorobą. Na przykład: woda rozpada się na dwa wodory oraz tlen. Każda z tych cząstek poszukuje nowego partnera, żeby się z nim zespolić i stworzyć związek pożądany dla organizmu, dając mu energię. Jeżeli jednak tlen złączy się tylko z jednym wodorem powstaje toksyczny gaz, który trzeba usunąć, bo inaczej może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Skąd się biorą toksyny w organizmie?

Po pierwsze – można je wdychać z powietrzem czy też „zjadać” razem z pożywieniem. Mogą także pochodzić np. z pląs w zębach, jeśli są one wykonane z ciężkich metali np. rtęć w amalgamacie oraz takich, jak ołów, aluminium bądź kadm ze środowiska. Dodatkowo komórki naszego ciała mogą wytwarzać toksyny, jeśli następują w nich złe reakcje chemiczne. Każda komórka potencjalnie może zacząć je produkować, a zdaniem organizmu jest je usunąć m.in. przez skórę oraz płuca.

Gdzie toksyny przeważnie się nagromadzają?

Wszędzie np. w wątrobie. Najpierw kumulują się w systemie filtracyjnym, jeżeli wątroba nie jest w stanie ich usunąć. Zbierają się, także w następstwie tego, że ciało się starzeje, spowalniają się reakcje gruczołów hormonalnych oraz organów, a filtrowanie toksyn zachodzi dużo wolniej niż w dzieciństwie, młodości czy wczesnej dorosłości. Przez całe życie gromadzimy coraz więcej toksyn, co oddziałuje negatywnie na nasz organizm. Z tego względu starsi ludzie bardziej chorują. Mogą wywoływać przykładowo stany zapalne, blokując funkcje organów bądź procesy degeneracyjne, które prowadzą do raka. Mogą dodatkowo zmienić strukturę białek w różnych komórkach. Większa część chorób jest spowodowana tym, iż organizm nie jest w stanie usunąć toksyn. Wiedzie to do zachwiania jego równowagi, sytuacji, w której rozwiną się choroby.

Na czym polega oczyszczanie organizmu?

To niezmiernie trudne i wnikliwe pytanie. Na poziomie wątroby jest to całokształt bardzo skomplikowanych reakcji. Nerki są w stanie przefiltrować całą krew cztery razy na dzień (mamy jej mniej więcej 7 litrów). To ciężka praca, która pochłania dużo energii. Jeśli nie mamy jej wystarczająco, nerki, wątroba, płuca oraz skóra nie mogą pracować skutecznie. Skóra nie ma funkcji filtracyjnej, ale wydzielniczą, działa jak wrota, przez które toksyny się wydostają, skutkiem tego możemy mieć problemy skórne, takie jak wysypki. Niemal wszystkie choroby skóry, egzema, wysypki bądź pryszcze pochodzą z wnętrza organizmu.